Liberec

Nejsevernější stotisícové město v České republice se nachází v podhůří Jizerských hor a Ještědsko-kozákovského hřbetu. Místní lidé jsou zvyklí na dlouhé zimy a poměrně kopcovitý terén. I přesto zde existují lidé, kteří využívají kolo jako dopravní prostředek pro cesty do práce, do školy nebo za nákupy.

Počet obyvatel: 102 113

Nadmořská výška: 374 m

Oficiální stránky statutárního města Liberec

 

Farmářské trhy:

Prostranství před vstupem do OC Fórum ve směru od kulturního domu.

 

Lokální organizátor kampaně Nakupuj na kole:

Cyklisté Liberecka o.s. - www.cykliste.cz

 

Realizované akce:

Projekt Nakupuj na kole byl prezentován v rámci cyklistického odpoledne konaného k příležitosti vyhlášení kampaně Do práce na kole 2013.

20. července 2013 byla oficiálně otevřena tematická trasa Na kole na nákup vedoucí k NC Géčko a zároveň propojující páteřní libereckou cyklostezku okolo Nisy s dálkovou cyklotrasou Odra-Nisa.

Nákupní centrum Géčko v Liberci například kromě parkovacích stání vybudovalo dokonce tematickou trasu, která zákazníkům na kolech ukazuje možnost bezpečného průjezdu městem. Ještě před tím ale bylo potřeba vybudovat parkoviště pro cyklisty s bezpečnými stojany, kde lze kolo opřít a zamknout o rám. Jeho součástí jsou také tři cyklistické boxy, které chrání před odcizením hlavně dražší modely kol. Jejich použití je zpoplatněné částkou 5 Kč.

 

 

 

 

 

 

Více informací

PROČ NAKUPOVAT
NA KOLE
Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba...
Pro obchodníky

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat.
Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o ...
Doručovací služba UPS bude rozvážet zásilky na elektrokolech

Logistické a kurýrní společnosti hledají nové směry, jak vykonávat svou funkci v budoucnosti, když se města uzavřou spalovacím motorům. Jedním z řešení může být přesednutí na elektrokola. Doručovací služba UPS proto testuje nová nákladní cargokola s pomocí elektropohonu. 

Více informací najdete v článku na Novinky.cz.

 

Foto: UPS

více informací
Nákladní kola rozšiřují obzory seniorům

Nákladní kola mohou pomoci také ve službě seniorům. 

Hnutí Cycling Without Age (Na kole bez ohledu na věk) založil v roce 2012 Ole Kassow s cílem umožnit starším lidem jízdu na kole i přes určitá fyzická omezení spojená s vyšším věkem. Ole Kassow přišel s řešením v podobě cyklistické rikši. Bezplatné jízdy začal nabízet místním zdravotnickým a sociálním zařízením pro seniory.

Následně se spojil s Dorthe Pedersenovou, konzultantkou města Kodaň pro občanskou společnost, kterou... více informací

Jak mohou města podpořit šetrnou logistiku

Okolo 60% všech cest v městských oblastech je uskutečňováno kvůli přepravování zboží. Toto překvapující číslo se týká jak přepravy zboží v kamionech, tak také denních přeprav do domu. Velká část tohoto nákladu se přepravuje s využitím motorové dopravy. Řada měst už dnes pracuje na změně směrem k udržitelnějšímu modelu. 

Přesunutím přepravy zboží pod 500kg na kolo se podaří výrazně uspět ve zlepšování kvality života v našich městech. Pojmem cyklo logistika může být myšlena profesionální logistika jako... více informací

REALIZACE PROJEKTU
SPONZOŘI