Olomouc

Olomouc byla založena jako královské město, které už odedávna přitahovalo umělce, řemeslníky a vzdělance ze širokého okolí. Díky své výhodné poloze a starobylé univerzitě tvořilo přirozené centrum Moravy.

Jako všechna velká města na našem území, prodělala i Olomouc svou průmyslovou a s ní i automobilovou revoluci. Dnes se však toto krajské město snaží své ulice opět navrátit lidem.

 

Počet obyvatel: 99 529

Nadmořská výška: 219m

Oficiální stránky statutárního města Olomouc

 

Farmářské trhy

Hanácký farmářský trh - Horní náměstí

více informací

 

Lokální organizátor kampaně Nakupuj na kole

Centrum Semafor  - www.olomouc.eu/semafor

Jan Řihošek

Tel. 731 122 280

E-mail: jan.rihosek@olomouc.eu

Realizované akce

Nakupuj na kole (a na koloběžce) :-)

Centrum Semafor realizovalo v červnu a květnu 2013 na Hanáckých farmářských trzích v Olomouci akci nazvanou Nakupuj na kole (a na koloběžce). Akce měla za cíl podpořit zájem české veřejnosti o využití jízdního kola jako každodenního dopravního prostředku a to i na cestě za nákupy. Návštěvníkům farmářských trhů bylo v rámci pořádané akce umožněno si zdarma půjčit „nákupní“ kolo nebo koloběžku, aby si mohli svůj nákup dovézt domů. Prvních 20 zákazníků, kteří této služby využili, bylo odměněno kávou a palačinkou.

Akce byla realizována také ve Šternberku a v Litovli.

Více informací 

PROČ NAKUPOVAT
NA KOLE
Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba...
Pro obchodníky

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat.
Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o ...
Doručovací služba UPS bude rozvážet zásilky na elektrokolech

Logistické a kurýrní společnosti hledají nové směry, jak vykonávat svou funkci v budoucnosti, když se města uzavřou spalovacím motorům. Jedním z řešení může být přesednutí na elektrokola. Doručovací služba UPS proto testuje nová nákladní cargokola s pomocí elektropohonu. 

Více informací najdete v článku na Novinky.cz.

 

Foto: UPS

více informací
Nákladní kola rozšiřují obzory seniorům

Nákladní kola mohou pomoci také ve službě seniorům. 

Hnutí Cycling Without Age (Na kole bez ohledu na věk) založil v roce 2012 Ole Kassow s cílem umožnit starším lidem jízdu na kole i přes určitá fyzická omezení spojená s vyšším věkem. Ole Kassow přišel s řešením v podobě cyklistické rikši. Bezplatné jízdy začal nabízet místním zdravotnickým a sociálním zařízením pro seniory.

Následně se spojil s Dorthe Pedersenovou, konzultantkou města Kodaň pro občanskou společnost, kterou... více informací

Jak mohou města podpořit šetrnou logistiku

Okolo 60% všech cest v městských oblastech je uskutečňováno kvůli přepravování zboží. Toto překvapující číslo se týká jak přepravy zboží v kamionech, tak také denních přeprav do domu. Velká část tohoto nákladu se přepravuje s využitím motorové dopravy. Řada měst už dnes pracuje na změně směrem k udržitelnějšímu modelu. 

Přesunutím přepravy zboží pod 500kg na kolo se podaří výrazně uspět ve zlepšování kvality života v našich městech. Pojmem cyklo logistika může být myšlena profesionální logistika jako... více informací

REALIZACE PROJEKTU
SPONZOŘI