O nás

Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba převážet určitý náklad. Jak ukazují zkušenosti ze zahraničí, jízdní kolo je přitom velmi užitečnou alternativou pro každodenní cesty v délce 3-5 km, mezi které nepochybně patří také nakupování. Na trhu je řada výrobků, které umožňují vytvořit z kola rovnocenný dopravní prostředek, který je schopen přepravit až náklady o hmotnosti 80 kg. Mnohem větší roli ale může hrát jízdní kolo při běžném nakupování, kdy často stačí postranní brašny.

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Od začátku se věnujeme osvětě mezi veřejností, která je zaměřená na správné vybavení jízdního kola, včetně osazení doplňky pro každodenní využití. Pro tyto účely byl vydaný leták, ukázky vhodného vybavení jsme nabízeli na informačních stáncích na několika místech v České republice.

Přeložili jsme také výsledky spotřebitelských testů, které realizovala Dánská cyklistická federace. Důkladným testem prošla nákladní kola, přívěsné vozíky, nákupní tašky za kolo, cyklobrašny a košíky, jež byly vyzkoušeny v každodenní praxi. Závěry testů jsou k nahlédnutí zde:

Ve spolupráci se službou cyklodoprava.cz a Čistou stopou Prahou nabízíme poradenství především obchodním řetězcům a nákupním centrům, které mají stále vyšší zájem o vybudování vhodného zázemí.

V roce 2016 vyšla také brožura Nakupování pro všechny (2016), ve které najdou obchodníci tipy, jak zlepšovat servis nejen pro cyklisty, ale také pro seniory, rodiče s kočárkem nebo hendikepované.

Máte další nápady, jak podpořit zákazníky na kole? Napište nám na info@nakupujnakole.cz.

Nabídka odvozu většího nákupu či dodávky např. zeleniny do restaurace či objednávka menší cateringové akce nákladním kolem

Pro větší nákupy, které by nezvládl ani váš cyklovozík, doporučujeme využít přepravu nákladním kolem (příp. s přídavným elektromotorem), které uveze až 150 kg a zvládne tak odvézt několik pytlů brambor, malé občerstveni včetně nápojů z farmářského trhu apod. V ČR je v nabídce hned několik typů nákladních kol. Službu s přepravou zeleniny a dalších větších objednávek či menší catering z farmářského tržiště Náplavka si můžete objednat u provozovatele tržiště čí prostřednictvím cyklodílny BajkAzyl.cz

PROČ NAKUPOVAT
NA KOLE
Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba...
Pro obchodníky

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat.
Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o ...
Doručovací služba UPS bude rozvážet zásilky na elektrokolech

Logistické a kurýrní společnosti hledají nové směry, jak vykonávat svou funkci v budoucnosti, když se města uzavřou spalovacím motorům. Jedním z řešení může být přesednutí na elektrokola. Doručovací služba UPS proto testuje nová nákladní cargokola s pomocí elektropohonu. 

Více informací najdete v článku na Novinky.cz.

 

Foto: UPS

více informací
Nákladní kola rozšiřují obzory seniorům

Nákladní kola mohou pomoci také ve službě seniorům. 

Hnutí Cycling Without Age (Na kole bez ohledu na věk) založil v roce 2012 Ole Kassow s cílem umožnit starším lidem jízdu na kole i přes určitá fyzická omezení spojená s vyšším věkem. Ole Kassow přišel s řešením v podobě cyklistické rikši. Bezplatné jízdy začal nabízet místním zdravotnickým a sociálním zařízením pro seniory.

Následně se spojil s Dorthe Pedersenovou, konzultantkou města Kodaň pro občanskou společnost, kterou... více informací

Jak mohou města podpořit šetrnou logistiku

Okolo 60% všech cest v městských oblastech je uskutečňováno kvůli přepravování zboží. Toto překvapující číslo se týká jak přepravy zboží v kamionech, tak také denních přeprav do domu. Velká část tohoto nákladu se přepravuje s využitím motorové dopravy. Řada měst už dnes pracuje na změně směrem k udržitelnějšímu modelu. 

Přesunutím přepravy zboží pod 500kg na kolo se podaří výrazně uspět ve zlepšování kvality života v našich městech. Pojmem cyklo logistika může být myšlena profesionální logistika jako... více informací

REALIZACE PROJEKTU
SPONZOŘI