Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o využití jízdního kola při každodenních cestách. Snaží se propojit a uspokojit potřeby veřejnosti a obchodníků a zároveň podpořit zájem o cyklistickou infrastrukturu ze strany města a působit v tomto směru na jeho politickou reprezentaci.

Tiskové zprávy

16. 04. 2014  Nová evropská federace bude podporovat přepravu zboží s využitím jízdních kol

11. 04. 2014  Pět tipů, jak z jízdního kola udělat užitečného pomocníka při nakupování

02.09.2013 Na kole lze odvézt 94 % všech nákupů, nákupní centra se
začínají orientovat také na cyklisty

Závěrečná zpráva o kampani v roce 2012 (v angličtině)

Napsali o nás

24.07. 2013 V Česku vznikla první nákupní cyklotrasa

13.10. 2013 ČRo Plus - Ekofórum  Rozvoj cyklistiky v českých městech leží na srdci iniciátorům výzvy Nakupuj na kole. Tvrdí, že moderní kolo uveze až 94 procent všech našich nákupů. Připravili Čestmír Klos a Terezie Jirásková.

PROČ NAKUPOVAT
NA KOLE
Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba...
Pro obchodníky

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat.
Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o ...
Doručovací služba UPS bude rozvážet zásilky na elektrokolech

Logistické a kurýrní společnosti hledají nové směry, jak vykonávat svou funkci v budoucnosti, když se města uzavřou spalovacím motorům. Jedním z řešení může být přesednutí na elektrokola. Doručovací služba UPS proto testuje nová nákladní cargokola s pomocí elektropohonu. 

Více informací najdete v článku na Novinky.cz.

 

Foto: UPS

více informací
Nákladní kola rozšiřují obzory seniorům

Nákladní kola mohou pomoci také ve službě seniorům. 

Hnutí Cycling Without Age (Na kole bez ohledu na věk) založil v roce 2012 Ole Kassow s cílem umožnit starším lidem jízdu na kole i přes určitá fyzická omezení spojená s vyšším věkem. Ole Kassow přišel s řešením v podobě cyklistické rikši. Bezplatné jízdy začal nabízet místním zdravotnickým a sociálním zařízením pro seniory.

Následně se spojil s Dorthe Pedersenovou, konzultantkou města Kodaň pro občanskou společnost, kterou... více informací

Jak mohou města podpořit šetrnou logistiku

Okolo 60% všech cest v městských oblastech je uskutečňováno kvůli přepravování zboží. Toto překvapující číslo se týká jak přepravy zboží v kamionech, tak také denních přeprav do domu. Velká část tohoto nákladu se přepravuje s využitím motorové dopravy. Řada měst už dnes pracuje na změně směrem k udržitelnějšímu modelu. 

Přesunutím přepravy zboží pod 500kg na kolo se podaří výrazně uspět ve zlepšování kvality života v našich městech. Pojmem cyklo logistika může být myšlena profesionální logistika jako... více informací

REALIZACE PROJEKTU
SPONZOŘI