Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o využití jízdního kola při každodenních cestách. Snaží se propojit a uspokojit potřeby veřejnosti a obchodníků a zároveň podpořit zájem o cyklistickou infrastrukturu ze strany města a působit v tomto směru na jeho politickou reprezentaci.

Tiskové zprávy

16. 04. 2014  Nová evropská federace bude podporovat přepravu zboží s využitím jízdních kol

11. 04. 2014  Pět tipů, jak z jízdního kola udělat užitečného pomocníka při nakupování

02.09.2013 Na kole lze odvézt 94 % všech nákupů, nákupní centra se
začínají orientovat také na cyklisty

Závěrečná zpráva o kampani v roce 2012 (v angličtině)

Napsali o nás

24.07. 2013 V Česku vznikla první nákupní cyklotrasa

13.10. 2013 ČRo Plus - Ekofórum  Rozvoj cyklistiky v českých městech leží na srdci iniciátorům výzvy Nakupuj na kole. Tvrdí, že moderní kolo uveze až 94 procent všech našich nákupů. Připravili Čestmír Klos a Terezie Jirásková.

PROČ NAKUPOVAT
NA KOLE
Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba...
Pro obchodníky

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat.
Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o ...
Nákladní kola jsou v kurzu, města jim k tomu musejí vytvořit podmínky

Nákladní kola pomáhají městům zvládnout nápor aut. Některé modely dokážou uvézt až 600 kilogramů, používají se nejen jako mobilní prodejní stánky, cyklorikši pro turisty, ale také třeba k rychlému doručení balíčků zásilkovými službami nebo na svoz odpoadu.  

Rostoucí zájem o nákladní... více informací

Nová česká značka v přepravě zboží

Přívěsné vozíky jsou stále více k vidění nejen u dálkových cykloturistů, ale také v každodenním životě v českých městech.

Nová česká značka ATO-M se zaměřuje právě na výrobu a prodej nákladních vozíků za jízdní kola. Přívěsy mají robustní ale stále lehké rámy z hliníkových slitin a účinné odpružení jediného kola vozíku pomocí pryžových bloků. Vozíky se montují na sedlovku, která musí být vždy kovová. Lze je namontovat na všechny druhy jízdních kol, od městských kol až po celoodpružená 29" karbonová... více informací

Vídeň půjčuje nákladní kola zdarma

Vyzvednout děti ze školky, jet na větší nákup či vyzvednout rozměrný balík na poště. Většina lidí by na vyřízení těchto aktivit využila vůz. Ve Vídni existují ale tzv. Grätzelräder, nákladní kola, která představují ekologičtější a také levnější variantu. K vypůjčení jsou zdarma.

"V současné době je ve Vídni k zapůjčení zatím jen sedm nákladních kol, od září jich bude deset, přičemž jedenácté kolo se dá vypůjčit u Agentury mobility města Vídně. Půjčení nákladního kola není komplikované. Stačí si ho... více informací

REALIZACE PROJEKTU
SPONZOŘI