Pro obchodníky

Jak pomoci zákazníkům na kole

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat. Je proto dobré mít před vstupem do prodejny k zemi pevně instalované cyklostojany, ve kterých nedojde k poškození kola, ke kterým se bude dát kolo přimknout za rám, a které budou co nejvíc na očích nejlépe přímo z obchodu. Nejvhodnější jsou stojany ve tvaru obráceného "U", ne typické "drátolamy", které jsou u nás k vidění nejčastěji.

Některá města financují programy, v rámci kterých cyklistické stojany na požádání umisťují na veřejné prostory. Zkuste se proto o těchto možnostech na magistrátu informovat, minimálně vám určitě poradí jak při tvorbě parkovacích míst pro cyklisty postupovat.

Dalšími možnostmi jak podpořit své cyklo zákazníky, může být třeba poskytnutí drobného servisu. Mít k dispozici na půjčení zámek, pumpičku nebo základní nářadí je často vítanou maličkostí.

Pokud jste prodejci nadměrného zboží, můžete jej cyklistům zpřístupnit poskytnutím doručovací služby.

V neposlední řadě je možné své cyklo-zákazníky motivovat drobnými výhodami a vstřícným přístupem.

Stáhněte si brožuru Nakupování pro všechny - najdete tu užitečné tipy, jak přizpůsobit zázemí (nejen) pro cyklisty.

Ve spolupráci s cyklodoprava.cz a Čistou stopou Prahou nabízíme poradenství především obchodním řetězcům a nákupním centrům, které mají stále vyšší zájem o vybudování vhodného zázemí.

Máte další dotazy? Zavolejte nebo napište na některý z uvedených kontaktů.

 

Výhody cyklo-zákazníků

Prodejci, kteří se přihlásí k této skupině zákazníků, nejen podpoří zdravé životní prostředí ve městě, ale také tím vydělají. Lidí jezdících na kole je rok od roku víc a jak bylo zmíněno na začátku, jsou velice perspektivními zákazníky. Na kole se dnes pohybují v podstatě všechny příjmové skupiny, o čemž svědčí i "vozový park" cyklistů.

Další výhodou je dostupnost. Do center měst bývá čím dál tím častěji omezen vjezd automobilů, anebo je v nich poměrně obtížné najít místo k zaparkování. S kolem se člověk dostane všude a zaparkuje, pokud mu to umožníte, přímo před vchodem. A může jich tam zaparkovat násobně víc, než by tomu bylo u automobilů, které zabírají větší prostor.  Pro představu, na jedno parkovací místo vyhrazené pro auto může zaparkovat až deset jízdních kol.

Většina maloobchodních prodejců si myslí, že skoro polovina jejich zákazníků za jejich službami přijíždí ze vzdálenosti minimálně větší než dva kilometry. Jeden z německých výzkumů však dokázal, že je tomu právě naopak, že až 86% zákazníků nebydlí dál než zmíněné dva kilometry. Využití kola je pak, za těchto předpokladů, velice výhodné. A věřte, že lidé se opakovaně a rádi vrací do obchodů, kde jsou bráni vážně a kde je o ně postaráno.

Pokud umožníte na kole přijíždět i svým pracovníkům, přispějete tak k jejich lepšímu zdravotnímu stavu a odolnosti vůči sezónním nemocem.

PROČ NAKUPOVAT
NA KOLE
Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba...
Pro obchodníky

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat.
Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o ...
Doručovací služba UPS bude rozvážet zásilky na elektrokolech

Logistické a kurýrní společnosti hledají nové směry, jak vykonávat svou funkci v budoucnosti, když se města uzavřou spalovacím motorům. Jedním z řešení může být přesednutí na elektrokola. Doručovací služba UPS proto testuje nová nákladní cargokola s pomocí elektropohonu. 

Více informací najdete v článku na Novinky.cz.

 

Foto: UPS

více informací
Nákladní kola rozšiřují obzory seniorům

Nákladní kola mohou pomoci také ve službě seniorům. 

Hnutí Cycling Without Age (Na kole bez ohledu na věk) založil v roce 2012 Ole Kassow s cílem umožnit starším lidem jízdu na kole i přes určitá fyzická omezení spojená s vyšším věkem. Ole Kassow přišel s řešením v podobě cyklistické rikši. Bezplatné jízdy začal nabízet místním zdravotnickým a sociálním zařízením pro seniory.

Následně se spojil s Dorthe Pedersenovou, konzultantkou města Kodaň pro občanskou společnost, kterou... více informací

Jak mohou města podpořit šetrnou logistiku

Okolo 60% všech cest v městských oblastech je uskutečňováno kvůli přepravování zboží. Toto překvapující číslo se týká jak přepravy zboží v kamionech, tak také denních přeprav do domu. Velká část tohoto nákladu se přepravuje s využitím motorové dopravy. Řada měst už dnes pracuje na změně směrem k udržitelnějšímu modelu. 

Přesunutím přepravy zboží pod 500kg na kolo se podaří výrazně uspět ve zlepšování kvality života v našich městech. Pojmem cyklo logistika může být myšlena profesionální logistika jako... více informací

REALIZACE PROJEKTU
SPONZOŘI