Nové boxy pro úschovu kol v pražském obchodním centru Chodov

Obchodní centrum Chodov, které sídlí na pražském Jižním Městě, jako vůbec první objekt v České republice zprovoznilo Bike Safe Box, do něhož si cyklisté mohou uschovat kola, ale i maminky uložit své kočárky. Unikátní box, poháněný solární energií a vyrobený z recyklovatelných materiálů a plastů, se nachází u vstupu C. Další bezpečnostní box umístěný v garážních prostorách Centra Chodov disponuje zásuvkou 230 V pro dobíjení elektrokol. Za uskladnění kola zaplatí zákazníci 5 korun za hodinu.

 

Sestavu boxů o kapacitě až 8 kol naleznou u vstupu C a v garážních prostorách vedle automyčky. Každý box je vybaven také USB zásuvkou pro dobíjení mobilních telefonů. Mezi benefity bezpečnostních boxů patří jejich energetická nezávislost, kterou zajišťuje pohon na solární energii (boxy u vstupu C), možnost uložení kol ve vodorovné poloze bez rizika jejich poškození, k němuž dochází například při zavěšování, a komfortní způsob uzamykání. Bike Safe Boxy představují vhodné řešení nejen pro nákupní centra, ale i nádraží, školy, restaurace, hotely, kempy či koupaliště. Po premiéře v Centru Chodov se jejich instalace plánuje též v dalších městech.

Jak Bike Safe Box funguje?

Bike Safe Boxy se uzavírají magnetickým zámkem a ovládají se pomocí elektronického samoobslužného systému umístěného vždy ve středovém boxu. Terminál obsahuje dotykový panel s numerickými tlačítky pro zadání číselného pinu k uzamknutí a čtečky pro kódovou identifikaci prostřednictvím bezkontaktní platební karty, věrnostní karty Centra Chodov nebo mobilním telefonem s NFC. K uhrazení poplatku budou zákazníci potřebovat hotovost. Za první 3 hodiny zaplatí 5 Kč za hodinu, ponechají-li v boxu kolo déle (do 12hodinové doby), bude jim účtován 30korunový poplatek za každou započatou hodinu.

„Mezi pilíře naší strategie patří tzv. zelená témata i nadstandardní servis pro naše zákazníky, zabezpečený představováním pro náš trh jedinečných značek nebo poskytováním služeb, které jinde nenajdou,“ popisuje Petra Valentová, marketingová manažerka Centra Chodov a dodává: „Jsem ráda, že k nim přidáváme další unikát v podobě Bike Safe Boxů poháněných solární energií, v nichž mohou být bezpečně uložena jak kola, tak kočárky a jiná rozměrnější zavazadla.“

Symbolická částka za uskladnění slouží k tomu, aby kapacita boxů sloužila svému hlavnímu účelu, kterým je krátkodobé parkování a uložení věcí po dobu nákupu. Jak se opakovaně ukázalo v různých městech, parkovací boxy bez poplatku někdy zůstávaly dlouhodobě obsazené pro bezpečné parkování zdarma.

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov.

zpět
PROČ NAKUPOVAT
NA KOLE
Osobní automobil je v Praze považován za hlavní nástroj osobní mobility, ještě více to platí v případech, kdy je třeba...
Pro obchodníky

Cyklisté mají v podstatě stejné požadavky jako motoristé. Chtějí dojet co nejblíže vchodu a tam bezpečně zaparkovat.
Pro média

Projekt Nakupuj na kole realizuje od roku 2012 sdružení NaKole. Kampaň se snaží podpořit zájem české veřejnosti o ...
Doručovací služba UPS bude rozvážet zásilky na elektrokolech

Logistické a kurýrní společnosti hledají nové směry, jak vykonávat svou funkci v budoucnosti, když se města uzavřou spalovacím motorům. Jedním z řešení může být přesednutí na elektrokola. Doručovací služba UPS proto testuje nová nákladní cargokola s pomocí elektropohonu. 

Více informací najdete v článku na Novinky.cz.

 

Foto: UPS

více informací
Nákladní kola rozšiřují obzory seniorům

Nákladní kola mohou pomoci také ve službě seniorům. 

Hnutí Cycling Without Age (Na kole bez ohledu na věk) založil v roce 2012 Ole Kassow s cílem umožnit starším lidem jízdu na kole i přes určitá fyzická omezení spojená s vyšším věkem. Ole Kassow přišel s řešením v podobě cyklistické rikši. Bezplatné jízdy začal nabízet místním zdravotnickým a sociálním zařízením pro seniory.

Následně se spojil s Dorthe Pedersenovou, konzultantkou města Kodaň pro občanskou společnost, kterou... více informací

Jak mohou města podpořit šetrnou logistiku

Okolo 60% všech cest v městských oblastech je uskutečňováno kvůli přepravování zboží. Toto překvapující číslo se týká jak přepravy zboží v kamionech, tak také denních přeprav do domu. Velká část tohoto nákladu se přepravuje s využitím motorové dopravy. Řada měst už dnes pracuje na změně směrem k udržitelnějšímu modelu. 

Přesunutím přepravy zboží pod 500kg na kolo se podaří výrazně uspět ve zlepšování kvality života v našich městech. Pojmem cyklo logistika může být myšlena profesionální logistika jako... více informací

REALIZACE PROJEKTU
SPONZOŘI